Whatsapp Web Toplu Resim İndirme

Herkese merhaba arkadaşlar,

Şuanda dünyanın en çok kullanılan uygulaması whatsapp ile ilgili güzel bir trick paylaşmak istiyorum sizinle.

Günlük yaşantımızın bir parçası haline gelen whatsapp uygulamasında kimi zaman sıkıntılar da yaşayabiliyoruz.

Arkadaşınızdan herhangi bir fotoğraf istediğinizde tabikide ilk akla gelen whatsapp oluyor.

Telefondan telefona gönderimde hiçbir problem yaşamadan gönderim yapabiliyoruz bu konuda sıkıntı yok her şey çok güzel fakat o fotoğrafları bilgisayara aktarmak istediğimizde kablo, bluetooth, kart okuyucu vs kullanmak bazen zor gelebiliyor.

Bunu nasıl kolay bir şekilde hallederim sorusu akla gelince de hemen çözümü whatsapp webte arıyoruz ama webde ise fotoğrafları toplu halde indirmeye izin vermiyor diye biliyorduk ki öyle değilmiş :)

Evet arkadaşlar dostlarınızın size gönderdiği fotoğrafları toplu şekilde whatsapp web sayesinde bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz hemde tarayıcınızın geliştirici sekmesine herhangi bir kod yazmadan.

Bunun için whatsapp webi açıyoruz. Fotoğrafı bizimle paylaşan kişinin adına tıklayıp o kişi ile olan konuşma penceresine geçiyoruz.

Sonrasında sayfanın üst kısmındaki kişinin adını tıklayıp sağ kısımdan açılan kişi bilgisi bölümü içerisindeki medya, bağlantı ve belgeleri tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra o kişi ile paylaştığımız bütün fotoğrafların listesi geliyor. Toplu halde indirmek istediğimiz fotoğrafların sol üst köşesindeki tiki işaretleyip yukarıdaki indir butonuna bastıktan sonra
seçtiğimiz fotoğrafları bir zip dosyası halinde bilgisayarımıza indiriyoruz.

Bu yazıda size yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)